Ako potešiť násťročných pod stromčekom?

Deti v pubertálnom veku sú veľmi špecifickou skupinou detí. Takéto deti často podliehajú módnym trendom bez ohľadu na to, aký majú so seba sami pocit. Často majú predstavu, že sa od spoločnosti iných detí odlišujú, avšak väčšinou je to práve naopak. Práve táto skutočnosť Vám veľa krát pomôže pi výbere a kúpe Vianočného darčeka. Ak aj nie ste priamym príbuzným, v obchode Vám často poradia aké módne trendy sú dnes v kurze a čo rodičia takýchto násťročných detí najčastejšie kupujú. Samozrejme dnešné deti najčastejšie túžia po nových mobiloch, tabletoch, herných konzolách a podobných zábavkách. Ešte tu máme na výber aj PlayStation, počítače a podobné záležitosti, ktoré však patria do skupiny darčekov, ktoré nie sú vôbec lacnou záležitosťou. Avšak je tu aspoň možnosť kúpiť doplnky k takejto elektronike (planchas de pelo buenas).

Napríklad obaly na telefóny, hry na PlayStation, rôzne nabíjačky a podobne. Ak Vám môžem poradiť, vyhnite sa sentimentálnym darčekom. „Puberťáci“ neradi ukazujú svoje city, teda aspoň tie pozitívne pred svojimi príbuznými. Preto dieťa v takomto veku nepotešíte spoločnou rodinou fotkou, fotkou na tričku či niečím pripomínajúcim spoločné chvíle strávené s rodinou. Určite ich nepotešia citáty na magnetke, či predstava spoločnej dovolenky s rodičmi. Potešiť teenagera môže byť určite jednoduchšie ak poznáte jeho preferencie. Napríklad ak viete, aká hudba sa mu páči, môžete mu kúpiť lístky na koncert, CD, alebo veci súvisiace s obľúbeným interpretom, teda nejaký značkový merch. Oblečenie sa nepokúšajte vyberať podľa Vášho vkusu. Nakupujte ich zaiste len podľa vkusu Vami obdarovaného. Bez ohľadu na to čo sa páči Vám. Deti často majú úplne odlišný vkus na proti dospelým.

Určite sa vyhnite nákupu zvieraťa, akéhokoľvek. Bez ohľadu na to ako teenager po zvierati túži, tak zviera nie je darček, ale záväzok. Často sa stáva, že ak sa kúpi takéto prekvapenie v podobe zvieratka, tieto darčeky nakoniec skončia v útulku. Pomôcky do školy tiež nie sú darčekom, ktoré deti potešia. Ak ale máte pocit, že sa naozaj v pubertálnych darčekoch neviete zorientovať, peniazmi nikoho neurazíte. Dokonca je tu veľký predpoklad, že sa práve takýmto spôsobom trafíte do vkusu obdarovaného. Ako už sme na začiatku spomínali, deti v puberte sú často veľmi špecifickou skupinou, ktorá sa na Vianoce teší inak ako dospelý, či malé deti. Teenageri idú skutočne po darčekoch. Ale nikto z nás nesmie zabudnúť, že si týmto vekom prešiel tiež a tiež Vianoce prežíval rovnako. Možno práve to je ta hlavná rada, podľa ktorej by ste sa mali riadiť a teda predstavte si ako ste Vianoce prežívali keď ste mali aj vy vek napr. 13 rokov hermosos rizos con tenacillas. A nech Vás táto predstava sprevádza, keď sa budete prechádzať po nákupnom centre a budete vyberať darček. Ja si ale napríklad pamätám, že sa stalo akým si zvykom od určitého veku, že som si pod stromčekom našla pyžamo. Do dnes má táto skutočnosť veľmi teší a pyžamo pod stromčekom ozaj hľadám. Čiže aj obyčajné veci občas vytvoria sentimentálny rituál neskôr v dospelosti, aj keď na začiatku dieťa frfle. Vedzte, že násťročné deti proste frflú radi a často. Tak Vám prajme šťastnú ruku pri výbere pubertálneho darčeka.