Manikúra – kozmetický trend

V podstate je manikúra istým druhom starostlivosti o ruku, najmä ale o nechty. V posledných rokoch sa z manikúry stala bežná záležitosť. Dnes možno nájsť nechtové salóny skoro na každom kroku. Ani cena takejto procedúry už nie je niečo, čo by si mohli dovoliť iba bohatí. Na rozdiel od domácej manikúry, pri ktorej sa staráte o Vaše ruky základnými pomôckami, v takomto nechtovom salóne budú Vaše nechty rozmaznávané najrôznejšími elektronickými či mechanickými vymoženosťami. Základnou manikúrou je starostlivosť o ruky a úprava nechtov. Starostlivosť o ruky zahŕňa odstránenie nadbytočnej kože, nakrémovanie či masáž. Starostlivosť o nechty si vyžaduje trošku viac času. Najprv Vám pracovníci odstránia nadbytočnú nechtovú kožu a upravia tvar nechtu. Neskôr príde na rad pilníkovanie a samotná úprava nechtu. Môžete si vybrať, či budete chcieť mať prirodzené nechty a manikúra teda skonči tým, že ruky a nechty sú výborne vyživené, očistené a upravené, alebo budete chcieť nechtom dodať ešte viac krásy tým, že budú nalakované prípadne si necháte spraviť gélové nechty.

Manikúra sa teda v posledných rokoch vyšvihla z jednoduchej starostlivosti o nechty, ku komplexnej procedúre krásy, ktorá môže zabrať aj niekoľko hodín Vášho času. Nie je to teda už len ostrihanie, čistenie a pilníkovanie nechtov, ale zložitý proces zahŕňajúci lakovanie a aplikáciu rôznych ozdôb, aj také výstredné ako zlato či diamanty. Samozrejme, manikúra je zväčša službou najmä pre ženy, ale v dnešnej dobe existujú aj salóny výhradne pre mužov.

Dobrú manikúru vytvára nielen profesionálny prístup manikéra, ale aj prostredie a kvalita používaných prípravkov. Práve preto sa vo viacerých kozmetických a nechtových salónoch ponúka k manikúre aj čaj alebo káva, prípadne masáž šije alebo rúk. Ide o kompletnú starostlivosť o nechty a ruky, a každý by si ju mal raz za čas dopriať. Po výbornej manikúre máte skvelý pocit, a ešte aj výborné vyzeráte! Práca manikéra alebo manikérky nie je len tak bežným povolaním. Potrebujete mať v sebe kreatívneho ducha a musíte byť umelecký nadaný, aby ste mohli vytvárať rôzne dizajny a vzory, ktoré potom Vaši zákazníci hrdo nosia na rukách. Je to taktiež Vaša vizitka, keďže nechty si všíma veľa ľudí. Ak spravíte dobrú prácu, určite nejedná kamarátka Vašej zákazníčky taktiež navštívi Váš salón. Manikúra je taktiež spôsobom ako vyjadriť svoje pocity alebo názory. Môžete prostredníctvom nej ukázať, čo je pre Vás dôležité alebo aký štýl preferujete.

Manikúra je určite prostriedkom hlavne pre takých ľudí, ktorých príroda neobdarila prirodzene krásnymi nechtami. Môžete pomocou nej zakryť malé nedostatky Vašich nechtov a nechať naopak vyniknúť ich silné stránky. Ľudia sú rôzny, a tak existuje nespočetne veľa rôznych spôsobov ako si nechať upraviť nechty. Môžete si nechať spraviť napríklad klasickú francúzsku manikúru. Táto zahŕňa základnú starostlivosť o nechty a ruky, pričom Vám na konci budú nechty aj nalakované ružovým lakom s bielou špičkou nechta. Je to veľmi elegantný spôsob úpravy nechtov a najmä preto je jeho popularita veľká. Gélová manikúra získala v nedávnej dobe veľkú popularitu. Jedná sa o nalepenie umelého nechta na ten Váš prirodzený. Na tento necht je potom aplikovaná gélová vrstva rôznych farieb, ktorá pomocou UV svetla vyschne a vytvára tak konečný dizajn farebných a dlhých nechtov.