Pravda o odkladaní pokladničných bločkov

Často sa pýtate či dokladovanie príjmov a ukladanie bločkov je také jednoduché, ako znie, a ako aj vyzerá. Pravdou je, áno, môže to byť jednoduché a aj pohodlné. Kľúčom je organizácia. Nikto, dokonca ani Vaši audítori, nechcú prezerať niekoľkoročné sotva čitateľné účtenky, aby zistili, že je to doklad za 20 eur. Ako sa tomu vyhnúť? Odhodlanie a trošku času Vám pomôžu sledovať všetky tie príjmy, ktoré zhromažďujete počas roka (http://www.aspiradorasguru.com/robot-aspirador/).

Nájsť pekné a praktické miesto pre Vaše bločky je nevyhnutné. Schovajte obálku v stole alebo v kufríku pre všetky Vaše potvrdenia. Nedovoľte, aby sa Vaša obálka dostala stala ťažkou a chaotickou, že ju chcete vyhodiť hneď, ako nájdete najbližší odpadkový kôš. Uistite sa, že dokladujete svoje potvrdenia raz za mesiac pomocou digitálnej tabuľky, kde si môžete zapísať druh dokladu a sumu. Ak to urobíte raz za mesiac, máte oveľa väčšiu pravdepodobnosť, že si zapamätáte druh a pôvod konkrétneho potvrdenia, ak je zdokumentované 20 dní po transakcii, na rozdiel od 11 mesiacov neskôr.

Nezabudnite, že udržiavanie čistého a jednoduchého záznamu o všetkých príjmoch nie je len príjemné pre Vašich audítorov, ale aj pre Vás. Z času na čas by ste si mali spraviť vo Vašich bločkoch poriadok. Budete tak môcť jednoduchšie sledovať, do čoho investujete veľa peňazí a ako pravidelne. Jednoducho, skúste to!

Na účely tohto článku hovoríme o osobných príjmoch a dokladoch za správu Vašej domácnosti. Firmy by mali uchovávať všetky potvrdenia a mali by určite používať softvér finančného riadenia na sledovanie a oznamovanie informácií. Väčšina osobných výdavkov je však rutinná a irelevantná a zachovanie všetkých dokladov o ich kúpe by bolo stratou času a energie. Naozaj potrebujete potvrdenie, aby ste dokázali, že ste si kúpili žuvačku spolu s benzínom? Existujú v podstate niekoľko dôvodov, prečo by si ľudia mali odkladať účtenky.

Doklad za akýkoľvek veľký nákup, akým sú spotrebiče, elektronika alebo šperky, by mali byť uložené a uchované, pokiaľ predmet vlastníte. Taktiež doklady a bločky za akékoľvek veľké náklady na Vaše auto by sa mali uchovávať v súbore pre toto vozidlo, pokiaľ ho vlastníte. Výdavky na veľké domáce úpravy a rekonštrukcie by sa mali tiež uchovávať.

Keď chodíte často nakupovať, určite oceníte našu ďalšiu radu, estos son dispositivos fáciles de usar. Aby ste mohli položku vrátiť (alebo ak ste ju dali ako darček), možno budete chcieť odložiť potvrdenie na 30 dní, prípadne 14 dní pri skrátenej lehote vrátenia tovaru. Po tomto okamihu môžete buď doklad buď vyhodiť alebo si ho založiť, ak ho potrebujete z dôvodov záruky.

Taktiež si uchovajte akékoľvek doklady, bločky a potvrdenia z Vašej pracovnej cesty. Možno budete musieť byť preplatený za pracovné náklady vykonané s osobnými prostriedkami. Najprv zistite, či Vám spoločnosť môže dať kreditnú kartu, ktorá sa v budúcnosti bude používať na tieto položky, aby ste to zjednodušili.

Možno si hovoríte, že prečo v dnešnej dobe potrebujete bločky, keď online bankovníctvo poskytuje stále viac a viac dát. Skutočne potrebujete sledovať všetko? Odpoveď je jednoduchá. Áno. Ak nebudete pozorne sledovať Vaše príjmy a výdavky ľahko môžete stratiť prehľad a nakoniec budete míňať viac ako zarobíte a dostanete sa do začarovaného kruhu dlhov.